LastPass

LastPass dla Safari 3.0.7

Jedno hasło by zapamiętać wszystkie

Lastpass to darmowy program do przechowywania haseł. Obsługuje on automatyczne wypełnianie formularzy i logowanie. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dobry algorytm szyfrowania
  • Kopia zapasowa na serwerze
  • Autouzupełnianie formularzy
  • Generator silnych haseł

Wady

  • Wymaga założenia konta w serwisie LastPass
  • Nie wszystkie elementy są przetłumaczone
  • Wymaga SIMBL

Bardzo dobry
8

Lastpass to darmowy program do przechowywania haseł. Obsługuje on automatyczne wypełnianie formularzy i logowanie.

Lastpass pojawia się w przeglądarce Chrome pod postacią czerwonego przycisku po prawej stronie okna wyszukiwania. Klikając go mamy dostęp do wszystkich funkcji programu, a tych jest sporo. Program potrafi zapamiętać wszystkie hasła jakich używamy podczas surfowania po Internecie. Są one zabezpieczone jednym hasłem głównym, które należy wpisać, aby uzyskać dostęp do bazy danych. Nasze hasła są przechowywane na dysku twardym i szyfrowane skomplikowanym algorytmem. Dodatkowo szyfrowana kopia zapasowa może być przechowywana na serwerze Lastpass.

Niestety, aby korzystać z Lastpass musimy się zarejestrować w serwisie. Utworzone w ten sposób konto służy do synchronizacji naszej bazy pomiędzy komputerami i urządzeniami przenośnymi. Połączenie takie odbywa się za pośrednictwem szyfrowanego połączenia, także nie ma obawy, że ktoś je przechwyci w trakcie komunikacji.

W Lastpass można również stworzyć nasz profil osobisty z wszystkimi danymi. Program potrafi automatycznie uzupełniać formularze powyższymi danymi. Mamy również możliwość zapisać dane kart kredytowych, aby nie trzeba było ich za każdym razem wpisywać ręcznie. Ponieważ Lastpass eliminuje konieczność pamiętania haseł, mogą one być bardzo skomplikowane, a przez to bezpieczniejsze. W wymyślaniu tzw. silnych haseł pomaga wbudowany generator.

Lastpass z powodzeniem zabezpiecza nasze hasła i eliminuje konieczność ich pamiętania. Dodatkowo oferuje sporo funkcji ułatwiających życie.

Najczęściej pobierane Bezpieczeństwo i prywatność na Mac

Więcej
LastPass

Download

LastPass dla Safari 3.0.7